TürkçeEnglish
+90 532 707 49 09

  scuba technology tableware

  Wellcome toActive BlueScuba Teknik Servis; Kuşadası bölgesinde bulunan Active Blue firması; dalış ekipmanları, dalış tüpleri, dalış kompresörleri için satış ve servis imkanı sunuyor. Türkiye'nin her köşesinden, anlaşmalı kargoları ile ekipmanlarınızı çok uygun fiyatlar ile güvenli ve sigortalı bir şekilde yollama imkanı sunuyor.

  IN THE REGION FIRST AND ONLY DIVE EQUIPMENT SERVICE CENTER

  Scuba Teknik Servis; Dalış ekipmanlarınıza ve kompresörlerinize bakım yaptırmanın zamanı geldiğinde, işi doğru yere yaptırmak için Active Blue’ya güvenebilirsiniz. Scuba Teknik Servis; 20 yılı aşkın iş tecrübesi ve uygun maliyetli hizmet seçenekleri sayesinde Ege Bölgesi ve Türkiye genelinde binlerce müşterimize hizmet veriyoruz.

  Our services

  Brands

  scuba technology tableware

  Scuba service techniques

  Scuba teknik servis Active Blue firması 2001 senesinden beri sektörde bir çok dalda hizmet vermektedirScuba teknik servis Dalış Merkezi’nde misafirlerimize şnorkelle dalıştan, dalış liderliği seviyesine kadar her seviyede eğitim sunuyoruz. Misafirlerimiz Dalış merkezimizin bulunduğu Labranda Ephesus Princess hotel , Aqua Fantasy hotel ve TUI Family hotellerde kalarak bize yürüme mesafesinde ulaşabilirler. Ayrıca dalış merkezimize çok yakın oteller Palm Wings hotel, Richmond Ephesus hotel ve Korumar Ephesus Hotelleridir.Scuba teknik servis Kuşadası’ndaki tek CMAS-TSSF Eğitmen Yetiştirme Merkezi olmanın yanı sıra, CMAS TSSF SSI PADI ve TDI dalıcı eğitimleri verebilme yetkisine sahibiz.

  Scuba service techniques

  Scuba technical service Setur AVM We provide Nitrox and Trimix diving and filling services in our store located in the center of Kuşadası.

  Scuba technical service security is of primary importance to us.

  Scuba technical service technical deep diving - We do Rebreather (closed circuit diving system) dives.

  Scuba technical service is proud to provide personal service to every customer, and many of them become new dive buddies every year.

  Our scuba technical service dive leaders can speak Turkish - English - German - Dutch.

  Oxygen and first aid kit are always ready for emergency in our Scuba technical service fast boat.
  Limited water for beginners, reefs, caves, walls, caves and the World's Largest Plane Wreck dive is possible for experienced divers.

  We organize private diving tours for our guests who want VIP Private diving service.

  We provide industrial underwater services with Professional 1st class divers who are connected to our Scuba technical service company. Boat rescue, propeller replacement, under boat cleaning, under boat repair, underwater welding and cutting, underwater discharge line maintenance and repair, underwater chain anchor iron control, underwater photo and shooting, buoy and vault control etc. services

  We provide underwater search, rescue and video shooting services with ROV underwater robots belonging to our Scuba technical service company.

  Apart from our underwater services, we become a solution partner with the High Rope techniques. We provide solutions and training with clean air breathing sets in environments where dirty air cannot be breathed in closed environments.

  Apart from the services we have written above, Scuba technical service We sell both diving equipment, compressors and we provide Scuba Technical Service with our Diving shop located opposite Kuşadası setur marina.
  scuba technology tableware

  Copyright by ©Scuba Technic Services / Designed by Ada Dizayn
  Contact Us!
  1
  Hello, how can we help you?