TürkçeEnglish
+90 532 707 49 09

Biz Kimiz?

Sıtkı Tağmaç Saraçoğlu 08.09.1981 tarihinde İzmir’de doğdu.
14 yaşında dalışa başladı. 18 yaşında Padi eğitmeni adayı olarak sınavlara girdi ve eğitmen oldu. İlerleyen yıllarda TSSF- CMAS 3 * Dalış eğitmeni, Rehber balıkadam, PADI dalış eğitmeni, DAN ilk yardım eğitmeni, TSSF Altın Cankurtaran Eğitmen, SSI Eğitmen Yetiştiricisi, TDI Karışım gaz dalışı eğitmeni ve 25 farklı uzmanlık dalışı eğitmeni oldu.

Üniversiteyi Isparta SDÜ işletmecilik MYO da okudu. Anadolu Üniversitesi’nde 4 yıllık işletme fakültesi eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarından SDÜ de su sporları kulübünün kurulmasında görev aldı ve yaklaşık 5 sene boyunca üniversite öğrencilerine dalış eğitimleri verdi. Yamaç paraşütü sporu ve dağcılık ile ilgilendi.
İyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Almanca ve Fransızca dillerini bilmektedir.

2001 senesinde kendi işletmesi olan Active Blue Dalış Merkezini kurdu. Dalış merkezi halen, Labranda Efes Prenses Oteli ve Aqua Fantasy Otelleri içinde hizmet vermektedir. İlerleyen yıllarda Kuşadası ve civarında büyük bir eksiklik olan, dalış malzemeleri satışını ve servisini karşılamak için; dalış mağazasını açtı. Servis teknisyenliği konusunda Alkin kompresör, Poseidon, Scubapro, Seemansub- Subgear, Ocean Reef, Beuchat vb. markaların açmış olduğu eğitimlere katılarak yetkiler aldı. Şuan birçok firmanın dalış malzemelerine, kompresörlerine bakım ve test yapmaktadır.
Son çıkan teknolojileri her daim takip etmekte ve kendisini sürekli geliştirmektedir. Sualtı arama kurtarma konusunda ROV sualtı robotu kullanımı, kapalı devre dalış sistemleri (CCR), sualtı motorsikletleri, tam yüz maskeleri, sualtı konuşma setleri kullanımı, O2-Helyum-Azot gaz karışımları ve teknik dalış konusunda eğitimler vermektedir.

AKUT Arama Kurtarma Derneği Kuşadası temsilciliğinde Ekip Liderliği ve arama kurtarma gönüllüsü olarak görev yapmaktadır. Su Üstü Arama ve Cankurtaranlık, Kapalı-Kısıtlı Alan Kurtarma, Akarsuda Arama Kurtarma, Orman/Arazi Yangınlarına Müdahale, Doğada Arama Kurtarma, Kanyonda Kurtarma, Yangına Müdahale, Teknik Kurtarma (İple Erişim), Su Altı Arama ve Çıkarma, Taşıt Mekanizma Kurtarmaları konusunda eğitim aldı.

Sahip olduğu bazı belgeler; Usta Gemici, Amatör Denizcilik Yeterlik Belgesi, Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü, Amatör Telsiz Belgesi, IHA Drone ehliyeti, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı profesyonel balıkadam belgesidir.

Copyright by ©Scuba Teknik Servis / Designed by Ada Dizayn
Bize yazın!
1
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?