TürkçeEnglish
+90 532 707 49 09

BCD Bakım

BCD ( Denge Yeleği ) Servis Adımları

Active Blue Scuba Teknik Servis ve Onarım Atölyesi

BCD nizi tüm parçalarına ayırır. Tüm uygun parçalar daha sonra ultrasonik makine yardımı ile temizlenir kireçten arındırılır ve greslenir. Her parça, daha sonra sizin için sorunlara neden olabilecek kusurlar ve aşınma belirtileri açısından tamamen denetlenir. Balon ve şişirme hortumlarında sızıntı kontrolü yapılır ve gerektiğinde onarılır veya değiştirilir. O-ringler, bozulma göstermese bile otomatik olarak değiştirilir.

Şerit ve temizleme aşaması tamamlandıktan sonra tüm ekipmanlar yeniden monte edilmeye hazır hale getirilir. Montaj aşamasında metal dişler ve O-ringler yağlanır ve küçük parçaları tekrar takmak için özel aletler kullanılır. O-ringleri yerine contalamak dikkat ister.

Teknisyenimiz BCD nizdeki tüm hareketli parçaları kontrol edecek ve hava tutma kapasitesinin bozulmadığını doğrulayacaktır. BCD bakımı tamamlandığında, BCD niz yeni gibi olacaktır.

Neden her sene BCD servisi?

Active Blue Scuba Teknik Servis, çoğu dalış üreticisiyle birlikte hangisi önce gelirse BCD nizi her yıl veya her 40 dalışta bir bakımdan geçirmenizi önerir. Bir BCD nin son servisten beri çok az kullanılmış olması iyi çalışır durumda olduğu anlamına gelmez. Uzun süreli veya yanlış saklama sonucu BCD nizin iç korozyona uğramış olabileceğini unutmayın.

Klorlu havuz suyu, bazı bileşenlerin hızla bozulmasına neden olabilir. Yüksek klor ve pH dengeleme kimyasalları nedeniyle tüplü ekipman için özellikle zararlı bir ortamdır.

Active Blue Scuba Teknik Servisin BCD’nize servis yapmasını düşünüyorsanız lütfen önceden plan yapın. Birçok dalıcı, tüplü dalış yapmaya başlamadan birkaç gün önce yıllık BCD bakımlarının yapılmasını düşünür. Bu yüzden dalıcılar bakımları yaz mevsiminde yaptırmak isterler. Size tavsiyemiz yaz gelmeden bakımlarınızı rahat zamanda yaptırmanızdır. Örneğin ilkbahar zamanı. Bu ayrıca regülatörünüzün bakımının yapılması, dalış tüpünüzün bakımının yapılması veya dalış bilgisayarınızın pilinin değiştirilmesi için de iyi bir zamandır.

Servis Formu

Copyright by ©Scuba Teknik Servis / Designed by Ada Dizayn
Bize yazın!
1
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?